• 1401/04/28 - 09:13
  • بازدید: 63
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
اجرای طرح دارویار در رفسنجان

اجرای طرح دارویار در رفسنجان

معاون غذا و داروی شهرستان خبر داد: طرح دارویار با هدف اصلاح یارانه دارو، تامین پایدار دارو و بهبود دسترسی مردم به دارو به اجرا گذاشته شده است.

معاون غذا و دارو از انجام طرح دارویار در شهرستان خبر داد و گفت :این طرح از۲۳ تیرماه به اجرا گذاشته شده است و هدف از این طرح اصلاح یارانه دارو، تامین پایدار دارو و بهبود دسترسی مردم به دارو است. 
 
مهسا حسنی پور ادامه داد: در این طرح فرانشیز پرداختی از جیب مردم افزایش پیدا نمیکند و ۳۶۶ قلم داروهای بیماران قلبی و دیابتی و ۱۰۰ قلم داروهای پر مصرف تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. 
 
وی تصریح کرد: هدف از این طرح بهره مندی همه دهک های درآمدی از یارانه دارو ، برقراری پوشش بیمه ای برای تمام افراد ایرانی و همچنین  کنترل قاچاق دارو و حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج و رفع کمبودهای دارویی این بیماران است. 
 
وی ادامه داد: جلسه فوری نیز با حضور معاون غذا و دارو، مدیر و کارشناسان اداره نظارت بر دارو و مواد تحت کنترل در محل معاونت غذا و دارو پیرامون طرح دارویار تشکیل شد. 
 
در این جلسه ضمن شرکت در وبینار فوری وزیر محترم بهداشت و معاون محترم وزیر و ریاست سازمان غذا و دارو؛ در خصوص نحوه نظارت بر طرح دارویار و اقدامات آتی برنامه ریزی لازم صورت گرفت. 
 
دکتر مهسا حسنی پور گفت:در همین راستا همراه با ریاست محترم اداره بیمه سلامت شهرستان و کارشناسان معاونت غذا و دارو از روند اجرای طرح دارویار بازدید و در خصوص چگونگی انجام آن و چالش ها با داروسازان گفتگو و بحث صورت گرفت. 
 
⬅️وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری داروخانه ها و همشهریان عزیز این طرح بزرگ به بهترین نحو ممکن اجرا شود.
  • گروه خبری :
  • کد خبر : 13179
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید