به وبگاه کتابخانه مرکز آموزشی درمانی نیک نفس خوش آمدید

شماره شابکا: IR-202270006

                                                                     

کتابخانه‌ها به‌عنوان حافظان علم و فرهنگ و گنجینه دانش  بشری از  ارگان‌های اساسی و بسیار مهم هر جامعه‌ای محسوب   می‌گردند که کار عظیم  خدمت‌رسانی   فرهنگی را به عهده دارند در راستای  ایفای این  نقش  مهم   کتابخانه‌های  دانشگاهی از وسیع‌ترین گروه‌های خادمان فرهنگی بوده تا آن حد که می‌توان گفت در هر دانشگاه کتابخانه قلب آن دانشگاه است و به‌عنوان مرکزی با هدف تأمین نیازهای مطالعاتی و فکری و اطلاع‌رسانی به دانشجویان،اساتید و پرسنل ایجاد شده است و جایگاهی مناسب جهت حفظ آثار مکتوب و غیر مکتوب می‌باشد که در مسیر ترقی جامعه دانشگاهی گام برمی‌دارد. اهمیت و اعتبار یک نهاد آموزش عالی به‌عنوان یکی از ارکان جامعه نوین تا حد زیادی با چگونگی کتابخانه آن سنجیده می‌شود.

 

 معرفی کتابخانه بیمارستان نیک نفس

 کتابخانه بیمارستان نیک نفس در سال 1370 شروع بکار نموده است.

تعداد کارکنان

1 نفر

مجموعه کتاب‌های فارسی

2551 جلد

مجموعه کتاب‌های لاتین

425 جلد

 

سیستم امانت

قفسه بسته

سیستم رده‌بندی

کتابخانه ملی پزشکی امریکا (NLM)

خدمات

کتابخانه بیمارستان نیک نفس، در ضلع شمالی بیمارستان مقابل ساختمان اداری واقع گردیده است.

این کتابخانه بیمارستانی، دارای زمینه تخصصی زنان و زایمان بوده و مجموعه ای غنی و گسترده از منابع گوناگون را در برگرفته است. مجموعه کتابخانه شامل کتابهای لاتین و فارسی، منابع و مراجع الکترونیکی، اسلاید و ... است. این مجموعه بصورت باز اداره می گردد.
خدمات کتابخانه شامل انتخاب، تهیه و گردآوری منابع، سازماندهی (فهرست نویسی) منابع، فتوکپی مقالات، اسکن مقالات و کتب، گردش و امانت منابع کتابخانه، جستجوی مقالات از اینترنت و سایت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان (RUMS)، ثبت نام اینترنتی اعضای هیات علمی جهت شرکت در کنگره های مختلف است.
کلیه اعضا محترم هیات علمی گروه مختلف پزشکی، دستیاران تخصصی و کارکنان بیمارستان از اعضا کتابخانه می باشند و براحتی می توانند نیازهای علمی خود را از این طریق مرتفع نمایند.
کتابخانه بیمارستان نیک نفس دارای اینترنت Wireless بوده و مراجعین می توانند با Lap top یا تلفن همراه شخصی خود از طریق Wireless از اینترنت استفاده کنند. کتابخانه در یک شیفت صبح فعال و از ساعت 7:30 صبح الی 13:30 آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد.

کتابخانه دارای یک دستگاه اسکنر، یک دستگاه فاکس و یک دستگاه فتوکپی نیز می باشد.

فعالیت های کتاب خانه در دو حوزه زیر صورت می گیرد؛
خدمات فنی شامل گزینش و تهیه منابع اطلاعاتی، فهرست نویسی، آماده‌سازی منابع
خدمات عمومی شامل جستجوی اینترنتی، مخزن و امانت، مرجع، فتوکپی از مقالات مجلات آرشیو و فصولی از کتاب های کتابخانه، سمعی و بصری (تهیه کپی از لوح فشرده، و دی وی دی های همراه کتاب)

اطلاعات تماس: 983434260080+، ایمیل: library_niknafs@rums.ac.ir