مریم رستگار

سمت: مسئول اتاق عمل

مدرک تحصیلی: کارشناس پرستاری

اتاق عمل، بخشی کاملا استریل در بیمارستان است که تنها کارکنان و تیم جراحی به آن راه دارند. اتاق عمل دارای سه بخش غیر‌استریل، تمیز و کاملاً استریل است که غیر از تیم جراحی، کسی امکان رفت و آمد به داخل منطقه استریل را نخواهد داشت و تمام تلاش بر این است که کمترین میزان آلودگی به داخل اتاق عمل راه یابد.

اتاق‌های عمل بیمارستان نیک نفس به صورت کاملاً استاندارد و با پیشرفته‌ترین تجهیزات و فناوری روز دنیا مجهز شده است.  بیماران با دستگاه‌های پیشرفتۀ بیهوشی روز دنیا، با آخرین متدهای هوشبری، استفاده از دارو‌های پیشرفته و اندازه‌گیری عمق بیهوشی آماده عمل جراحی خواهند شد و در تمام طول عمل جراحی، دستگاه‌های هشداردهنده، کوچکترین تغییرات را به متخصص بیهوشی اطلاع می‌دهند.

ریکاوری اتاق عمل نیز مکانی است که بیمار بعد از عمل به آن‌جا منتقل شده تا مراقبت‌های لازم بعد از عمل، درد و بیهوشی و همچنین علائم حیاتی بیمار در آن‌جا به طور کامل کنترل می‌شود. بیمار بعد از عمل، به اتاق ریکاوری منتقل می‌شود و به پالس اکسی‌متری و مانیتور قلب وصل می‌گردد. با صلاحدید پزشک بیهوشی برای بیمار اکسیژن تراپی نیز انجام می‌گیرد. سطح هوشیاری بیمار به طور کامل کنترل می‌شود و زمانی که این سطح به اندازۀ مطلوبی برسد، با دستور متخصص بیهوشی، بیمار به همراه یکی از کارکنان اتاق عمل به قسمت بخش انتقال می‌یابد.

داخلی:

242