جمعه ٠١ شهريور ١٣٩٨
صفحه اصلی
تماس با ما
sitemap
»
دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
صفحه اصلی > کتابخانه > معرفی 

 

معرفی کتابخانه و اهداف آن 

کتابخانه‌ها به‌عنوان حافظان علم و فرهنگ و گنجینه دانش  بشری از  ارگان‌های اساسی و بسیار مهم هر جامعه‌ای محسوب   می‌گردند که کار عظیم  خدمت‌رسانی   فرهنگی را به عهده دارند در راستای  ایفای این  نقش  مهم   کتابخانه‌های  دانشگاهی از وسیع‌ترین گروه‌های خادمان فرهنگی بوده تا آن حد که می‌توان گفت در هر دانشگاه کتابخانه قلب آن دانشگاه است و به‌عنوان مرکزی با هدف تأمین نیازهای مطالعاتی و فکری و اطلاع‌رسانی به دانشجویان،اساتید و پرسنل ایجاد شده است و جایگاهی مناسب جهت حفظ آثار مکتوب و غیر مکتوب می‌باشد که در مسیر ترقی جامعه دانشگاهی گام برمی‌دارد. اهمیت و اعتبار یک نهاد آموزش عالی به‌عنوان یکی از ارکان جامعه نوین تا حد زیادی با چگونگی کتابخانه آن سنجیده می‌شود.

 معرفی کتابخانه در یک نگاه 

 کتابخانه بیمارستان نیک نفس در سال 1370 شروع بکار نموده است.

تعداد کارکنان: 1 نفر

مجموعه کتاب‌های فارسي: 2551 جلد

مجموعه کتاب‌های لاتين: 425 جلد

سيستم امانت: قفسه بسته

سيستم رده‌بندی : کتابخانه ملي پزشکي امريکا (NLM)

خدمات

کتابخانه بیمارستان نیک نفس، در ضلع شمالی بیمارستان مقابل ساختمان اداری واقع گردیده است.

این کتابخانه بیمارستانی، دارای زمینه تخصصی زنان و زایمان بوده و مجموعه ای غنی و گسترده از منابع گوناگون را در برگرفته است. مجموعه کتابخانه شامل کتابهای لاتین و فارسی، منابع و مراجع الکترونیکی، اسلاید و ... است. این مجموعه بصورت باز اداره می گردد.
خدمات کتابخانه شامل انتخاب، تهیه و گردآوری منابع، سازماندهی (فهرست نویسی) منابع، فتوکپی مقالات، اسکن مقالات و کتب، گردش و امانت منابع کتابخانه، جستجوی مقالات از اینترنت و سایت دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان (RUMS)، ثبت نام اینترنتی اعضای هیات علمی جهت شرکت در کنگره های مختلف است.
کلیه اعضا محترم هیات علمی گروه مختلف پزشکی، دستیاران تخصصی و کارکنان بیمارستان از اعضا کتابخانه می باشند و براحتی می توانند نیازهای علمی خود را از این طریق مرتفع نمایند.
کتابخانه بیمارستان نیک نفس دارای اینترنت Wireless بوده و مراجعین می توانند با Lap top یا تلفن همراه شخصی خود از طریق Wireless از اینترنت استفاده کنند. کتابخانه در یک شیفت صبح فعال و از ساعت 7:30 صبح الی 13:30 آماده ارائه خدمات به مراجعین می باشد.

کتابخانه دارای یک دستگاه اسکنر، یک دستگاه فاکس و یک دستگاه فتوکپی نیز می باشد.

فعالیت های کتاب خانه در دو حوزه زیر صورت می گیرد؛
خدمات فنی شامل گزينش و تهيه منابع اطلاعاتي، فهرست نويسي، آماده‌سازي منابع
خدمات عمومي شامل جستجوی اینترنتی، مخزن و امانت، مرجع، فتوکپی از مقالات مجلات آرشیو و فصولی از کتاب های کتابخانه، سمعي و بصري (تهیه کپی از لوح فشرده، و دی وی دی های همراه کتاب)

اطلاعات تماس: 983434260080+، ایمیل: library_niknafs@rums.ac.ir

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

 

دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان
 بازدید این صفحه : 53
 بازدید امروز : 57
 کل بازدید : 171659
 بازدیدکنندگان آنلاين : 6
 زمان بازدید : 0.5937